השירותים שלנו
בדיקה סרולוגית
בדיקה סרולוגית
גילוי נוכחות נוגדנים של קורונה
בדיקה סרולוגית פשוטה
בדיקה סרולוגית זוהי בדיקת דם שמטרה לגלות את נוכחות של נוגדנים בדם אל מול מחוללי מחלות שונים. במידה ונוגדנים מסוימים קיימים בדם, ניתן להסיק מכך כי הנבדק חלה בעבר במחלה. בבדיקה סרולוגית ניתן לגלות גם נוגדנים בדם לנגיף הקורונה על שלל סוגיו. שתפקידם לנטרל את פעילות הנגיף. נוכחות נוגדנים הינה עדות לכך שהנבדק חלה בעבר במחלה או שחוסן נגדה.
נוגדנים אלו הינם חלבונים בצורת Y שמייצרת מערכת החיסון שלנו למחזור הדם. בז'רגון הרפואי הם מוכרים בשם אימונוגלובולינים. אלו מזהים חלקיקים זרים (אנטיגנים) המצויים על פני השטח של פתוגנים (חיידקים, וירוסים וכדומה). הנוגדנים למעשה חותרים להשמדת הפתוגנים בגיבוי המערכת החיסונית, או לחילופין, גם יכולים להשמיד אותם ישירות. הם עושים זאת באמצעות היקשרות ישירה לאנטיגנים התואמים להם בצורה הזהה למנגנון של מנעול ומפתח.
למי מיועדת בדיקה סרולוגית ?
בדיקת חלבון N למחלימים מקורונה
חלבון (N Nucleocapsid protein) הינו הנוגדן אשר מופיע אצל מי שנדבק וחלה באופן טבעי בנגיף הקורונה (לא לאחר חיסון). החלבון מתגלה בגוף לאחר כשבוע עד 3 שבועות מיום ההדבקה בנגיף הקורונה. בדיקת חלבון N מיועדת לאנשים אשר אינם חוסנו נגד קורונה וחוששים כי חלו בנגיף אך גם אינם יודעים זאת בוודאות.

צוות פיקה מדיקל ערוך ומוכן עבור כל בדיקה סרולוגית שתוכל לסייע לכם להתמודד עם נגיף הקורונה.
יש לכם שאלות נוספות על בדיקה סרולוגית?
השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל התשובות:
Accessibility