השירותים שלנו
בדיקות אנטיגן
מאז פרוץ הקורונה לפני למעלה משנתיים עולם הרפואה התאים עצמו למציאות החדשה. הוא עשה זאת עם הקצאת שלל בדיקות שונות שמטרתן לזהות את נגיף הקורונה ולעצור את ההתפשטות של Covid-19 בקרב הציבור.
לצד בדיקת PCR המסורתית שהגיחה לעולם אי שם בשנות ה-80', קיימת גם האפשרות לבצע בדיקת אנטיגן. בדיקה אשר זכתה לתוקף בקרב ה-FDA (איגוד המזון והתרופות האמריקאי) וכן בקרב משרד הבריאות בישראל.
מטוש דגימה
תתוצאה מהירה בתוך כ-15 עד 30 דקות
מהי בדיקת אנטיגן?
בדיקה מהירה לגילוי נגיף הקורונה על שלל הווריאנטים שלו. בדיקת אנטיגן מבוססת על טכנולוגיה אשר אינה מצריכה שינוע של הבדיקה למעבדה, ובכך מאפשרת לנבדקים לקבל תשובה מהירה בתוך 15 עד 30 דקות מרגע ביצוע הבדיקה.
בדיקת אנטיגן בוחנת את הימצאותם של אנטיגנים. מבנים חלבוניים המעוררים תגובה חיסונית בגוף וגורמים ליצירת נוגדנים בדם – חלבונים של נגיף הקורונה. המערכת החיסונית יודעת כיצד לזהות אותם ובהמשך ישיר לכך גם להגיב אליהם.
אנטיגן, PCR ובדיקה סרולוגית
הבדיקה מתאימה לזיהוי חולים ו/או נשאים פעילים של נגיף הקורונה, ומהימנותה גוברת ככל שבגוף הנבדק קיימים הרבה נגיפים. מנגד, בדיקת אנטיגן מדויקת פחות מדויקת בקרב נבדק שבגופו כמות הנגיפים נמוכה.

בדיקת אנטיגן אינה מצביעה על אנשים שחלו בנגיף הקורונה והחלימו – עבור כך יש צורך בבדיקה סרולוגית שמטרתה לזהות את קיומם של נוגדנים לנגיף בדם.

חשוב לזכור: חרף העובדה כי קיימת האפשרות לבצע בדיקת אנטיגן, בדיקות המעבדה (PCR) הן אלה אשר נחשבות לבדיקות המהימנות ביותר עבור אבחון הימצאותו של נגיף הקורונה. מהימנות יותר מכל סוגי הבדיקות אשר קיימים כיום.

לצד בדיקות PCR מהירות (דגימה ופיענוח תוך 8 שעות/20 שעות) צוות פיקה מדיקל מאפשר לכם לבצע בדיקת אנטיגן מהירה עם תשובה בתוך דקות ספורות.
יש לכם שאלות נוספות על בדיקת אנטיגן?
השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל התשובות:
Accessibility