השירותים שלנו
א.ק.ג
מוניטור א.ק.ג
א.ק.ג במנוחה
א.ק.ג במאמץ
א.ק.ג (אלקטרו קרדיוגרם) זהו תהליך רפואי שמטרתו לאבחן את פעילות הלב, וכן את האותות החשמליים להם זקוק הלב בכדי לשמור על פעילות תקינה. בדיקת א.ק.ג הינה בדיקה רפואית אינה פולשנית ויעילותה גבוהה ביותר.
מתי צריך בדיקת א.ק.ג?
בדיקת א.ק.ג נדרשת לאחר הפניית רופא/ה בעקבות חשש להפרעה בפעילותם של האותות החשמליים בלב. קיימים סימנים מקדימים אשר מגבירים את הדחיפות לביצוע הבדיקה. סימנים דוגמת אירועי לב אצל קרובי משפחה, דופק מהיר או איטי ברגעי מאמץ או מנוחה, חסימה בעורקי הלב, ליקוי אשר מקורו במבנה הלב או כתוצאה מאירוע לב שהתרחש בעבר.

כמו כן, בדיקות א.ק.ג הינן קריטריון קבוע ומוגדר עבור מתן אישור לעיסוק בפעילות ספורטיבית למעוניינים להשתתף בפעילות שכזו במסגרת אשר מחייבת באישור המעיד כי פעילות הלב אכן תקינה ומוכנה למאמץ גופני.
תהליך בדיקת א.ק.ג
רופא או אח/אחות מטעם הצוות הרפואי של פיקה מדיקל מגיע לביתכם עם כל המכשור הרפואי הנדרש עבור מתן בדיקת א.ק.ג. לגופכם יחובר מכשיר ה-א.ק.ג יחד עם אלקטרודות שיונחו על אזורים שונים בגוף – וזאת במטרה לקלוט את האותות החשמליים אותם משחרר הלב.

באשר לשיטת חיבור האלקטרודות נציין כי זו משתנה ממכשיר למכשיר ומאיבר לאיבר. ישנן אלקטרודות הנצמדות לגוף באמצעות ואקום, אלקטרודות הנצמדות באמצעות מצבטים או מדבקות.

בדיקת א.ק.ג מתבצעת בשכיבה ללא תזוזה, ונמשכת לא יותר מ- 5-10 דקות בסך הכול. בסופה של הבדיקה מתקבל תרשים א.ק.ג אשר מועבר לאבחון ופיענוח.
סוגים של בדיקות א.ק.ג
א.ק.ג במנוחה – השכיח והקל ביותר לביצוע מבין בדיקות ה-א.ק.ג הקיימות. בבדיקה זו המטופלים שוכבים או יושבים לאורך כל מהלך הבדיקה המשקפת את פעילות הלב במצב של מנוחה.

א.ק.ג במאמץ – או בשמו השני "מבחן מאמץ". בדיקה שנודעה לאמוד את מצב פעילות הלב בתנאים של פעילות גופנית. במהלך הבדיקה הינכם מתבקשים לצעוד על הליכון או לדווש על אופניים נייחים במשך מספר דקות. בכדי שהבדיקה תעניק תוצאות מדויקות, ישנה אפשרות שבה תתבקשו לצום ו/או להפסיק למספר ימים את נטילת התרופות הקבועות שלכם, שכן כל אלו הם גורמים חיצוניים העלולים לשבש את תוצאות הבדיקה.

הולטר א.ק.ג – מוניטור "הולטר" זהו פתרון רפואי הנועד למטופלים הצריכים להיבדק לפרק זמן ממושך. בדיקת הולטר א.ק.ג נמשכת בין 24-72 שעות, ובמצבים מסוימים יכולה להימשך גם מספר ימים במקרה הצורך.
רוצים לתאם תור לבדיקת א.ק.ג?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
Accessibility