השירותים שלנו
הפרעות אכילה
(כולל הדרכות הורים, טיפול מול דיאטנים קלינים/תזונאים, טיפולים ריגשיים פסיכולגים וקלינים)
הפרעות אכילה הן מחלת נפש מורכבת וקשה הפוגעת במיליוני אנשים ברחבי העולם. הפרעות אכילה מאופיינות בהרגלי אכילה לא בריאים, כמו הגבלת צריכת מזון או אכילה מופרזים, מצבים שעלולים לגרום לנזק פיזי ופסיכולוגי משמעותי. הפרעות אלו קשורות לרוב בדימוי גוף מעוות ולעיסוק אובססיבי באוכל, משקל ומבנה גוף.

הפרעות האכילה הנפוצות ביותר הן אנורקסיה נרבוזה, בולימיה נרבוזה והפרעת אכילה זלילה. אנורקסיה נרבוזה מאופיינת בפחד עז מעלייה במשקל, המוביל לירידה קיצונית במשקל ואובססיה לא בריאה לאוכל, קלוריות ומשקל גוף.

בולימיה נרבוזה מתאפיינת במחזור של אכילה מוגזמת ואחריה טיהור, או באמצעות הקאות עצמיות או שימוש בחומרים משלשלים או משתנים. הפרעת אכילה מוגזמת מאופיינת באפיזודות תכופות של צריכת כמויות גדולות של מזון, לרוב בסתר, ותחושת חוסר שליטה במהלך פרקים אלו.

אחד הגורמים השכיחים להפרעות אכילה הוא שילוב של גורמים גנטיים, סביבתיים ופסיכולוגיים. אנשים שיש להם היסטוריה משפחתית של הפרעות אכילה או בעיות נפשיות, כגון חרדה או דיכאון, עשויים להיות בסיכון גבוה יותר לפתח הפרעת אכילה. גורמים סביבתיים, כמו לחצים תרבותיים להיות רזים, יכולים גם הם לתרום להתפתחות של הפרעת אכילה. טריגרים אפשריים אחרים כוללים טראומה, מתח ושינויים משמעותיים בחיים, כגון מעבר לגיל ההתבגרות או מעבר לבית ספר או עבודה חדשים. גורמים אלו יכולים כולם לתרום לתחושות של חוסר ביטחון וחרדה, מה שעלול להוביל להתנהגויות אכילה מופרעות. לעתים קרובות, הפרעות אכילה מופעלות על ידי שילוב של מספר גורמים ביחד. לדוגמה, לאדם עשויה להיות נטייה גנטית לפתח הפרעת אכילה, אך גורמי לחץ סביבתיים כגון לחץ חברתי להתאים לסוג גוף מסוים או אירועי חיים טראומטיים יכולים לעורר את ההפרעה.
פיתוח תוכנית בריאה לצרכיו התזונתיים של כל אינדיבידואל
הדרכה הורית
דרכי טיפול
פיקה מדיקל מאמינה בהבנת צורכי כל מטופל באופן אינדוידואל ומאפשרים מגוון רחב של טיפולים ומומחים בתחום למען המטופלים הכוללים בין היתר התנהלות מול דיאטנית קלינית או תזונאית קלינית כדי לפתח תוכנית ארוחה בריאה ומאוזנת העונה על הצרכים התזונתיים של הפרט תוך קידום מערכת יחסים בריאה עם האוכל וגופם.

אנו מציעים התערבויות פסיכולוגיות כמרכיב קריטי בטיפול בהפרעות אכילה. טיפול רגשי ופסיכולוגי עשוי לכלול טיפול וייעוץ, שיכולים לעזור לאנשים עם הפרעות אכילה להתמודד עם הבעיות הרגשיות והפסיכולוגיות הבסיסיות שעשויות לתרום להתנהגויות האכילה הפרעות שלהם. סוג זה של טיפול יכול גם לעזור לאנשים לפתח מיומנויות התמודדות ואסטרטגיות לניהול מתח וחרדה מבלי להסתמך על מזון. התערבויות אלו עשויות לכלול טיפול פרטני, טיפול קבוצתי או טיפול משפחתי. על ידי טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT), ניתן להמתמקד בשינוי דפוסי חשיבה והתנהגויות שליליות הקשורות לאוכל ודימוי גוף. טיפול קבוצתי, המספק תמיכה ועידוד מאחרים שעוברים חוויות דומות, בעוד שטיפול משפחתי עשוי להועיל בטיפול בכל דינמיקה משפחתית או בעיות בזוגיות שעשויות לתרום להפרעת האכילה. כמו כן, קיימת אפשרות לטיפולים קליניים, כגון תרופות, מאפשר לסייע בניהול תסמינים של חרדה ודיכאון, שיכולים להיות שכיחים אצל אנשים עם הפרעות אכילה.
הדרכת הורים
בעוד שהפרעות אכילה יכולות להשפיע על אנשים מכל גיל, מין או רקע, הן משפיעות לרוב על נשים צעירות. אנו רואים בהדרכת הורים דרך טיפול יעילה עבור ילדים עם הפרעות אכילה. הדרכות אלו כרוכות בנתינת כלים עבור ההורים כיצד לתמוך בהחלמת ילדם ולקדם מערכת יחסים בריאה עם אוכל ודימוי גוף.

פיקה מדיקל מציעה עבור ההורים הדרכה הכוללת עבודה עם צוות אנשי מקצוע, כולל דיאטנים קליניים, תזונאים קליניים, פסיכולוגים רגשיים ומטפלים קליניים המאפשרים לפתח תוכנית נכונה וייעודית עבור כל ילד כשלעצמו, לספק תמיכה מבלי לחזק התנהגויות שליליות ולהוות בסיס מחבר שיתרום לשיפור מצבו של הילד.

החלמה מהפרעת אכילה יכולה להיות תהליך ארוך וקשה, אך היא מתאפשרת עם טיפול ותמיכה נכונים פיקה מדיקל מאפשרת את כלל השירותים למשפחות והמטופלים לייעוץ, הכוונה ונגישות לטיפולים היעילים ביותר עבור היקרים לכם לאורך כל התהליך.
יש לכם שאלות נוספות על הפרעות אכילה?
השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל המידע:
Accessibility