השירותים שלנו
לייזר יאג
לייזר יאג רפואי הוא סוג של טכנולוגיית לייזר המשמשת בתחומים רפואיים שונים, לרבות רפואת עיניים, דרמטולוגיה ואורולוגיה. זהו לייזר במצב מוצק המשתמש בקריסטל לייזר (איטריום-אלומיניום-גרנט) המשמש להפקת אלומת אור עוצמתית. ברפואת עיניים, לייזר YAG משמש לפרוצדורות כגון קפסולוטומיה אחורית ואירידוטומיה. קרן לייזר זו היא מדויקת ביותר וניתן למקד אותה באזור מסוים בגוף כדי להסיר רקמות, להרוס תאים סרטניים או לתקן בעיות ראייה. בין המאפיינים המרכזיים של לייזר יאג רפואי הוא יכולתו להפיק קרן לייזר בעלת עוצמה גבוהה תוך תקופה קצרה מאוד, מאפשר לבצע הליכים רפואיים שונים במהירות ובדייקנות, תוך מזעור נזקים לרקמה שמסביב. בנוסף, לייזר יאג הוא רב תכליתי, המאפשר לאנשי מקצוע רפואיים להשתמש בו למגוון רחב של יישומים.
גלאוקומה
איבוד חוש ראייה בעקבות מחלות עיניים
מכשיר לייזר יאג
מי משתמש בלייזר יאג רפואי?
לייזר יאג רפואי משמש ברפואת עיניים לתיקון בעיות ראייה, כגון גלאוקומה וקטרקט. בהליכים אלו משתמשים בלייזר כדי להסיר את העדשה העכורה ולהחליפה בעדשה מלאכותית. בתחום האורטופטיקה, המתמקד באבחון וטיפול בהפרעות בתנועת עיניים, כגון פזילה (עיניים לא מיושרות) ואמבליופיה (עין עצלה). זוהי גישה לא כירורגית הכוללת בעיקר תרגילי עיניים ואימון חזותי לשיפור הראייה ותיאום העין. אורטופטיקה משמשת בדרך כלל לילדים ומבוגרים המתקשים בתנועת עיניים או בקואורדינציה, והיא יעילה במיוחד בתיקון בעיות ראייה דו-עינית.
עבור מי הטיפול רלוונטי
לייזר YAG נפוץ בתחום רפואת העיניים לטיפול במצבי עיניים שונים. מטופלים שעברו ניתוח קטרקט עלולים לפתח מצב המכונה אטימות הקפסולה האחורית (PCO), שבו החלק האחורי של קפסולת העדשה הופך לעכור ופוגע בראייה. ניתן להשתמש בלייזר YAG ליצירת פתח קטן בקפסולה העכורה, המאפשר לאור לעבור ולשפר את הראייה. חולים עם גלאוקומה בזווית צרה עשויים גם להפיק תועלת מטיפול לייזר YAG, שיכול לסייע בהורדת הלחץ התוך עיני על ידי יצירת פתח קטן בקשתית.
זמן החלמה
זמן ההחלמה לטיפול בלייזר YAG קצר יחסית. רוב המטופלים יכולים לחזור לפעילותם הרגילה מיד לאחר ההליך. עם זאת, מטופלים עשויים לחוות אי נוחות מסוימת או רגישות לאור למשך מספר ימים לאחר הטיפול. חשוב לעקוב אחר ההנחיות שלאחר הניתוח שסופק על ידי רופא העיניים כדי להבטיח ריפוי תקין ולמנוע סיבוכים כלשהם.
למי אסור להשתמש בטיפול?
למרות שטיפול בלייזר YAG נחשב בדרך כלל בטוח, ישנם מטופלים אשר עשויים שלא להיות מועמדים מתאימים להליך. מטופלים עם מחלות עיניים מסוימות, כגון דלקת אובאיטיס, עשויים שלא להיות מועמדים טובים לטיפול בלייזר YAG מכיוון שהוא יכול להחמיר את הדלקת. בנוסף, חולים עם מצבים רפואיים מסוימים, כגון סוכרת בלתי מבוקרת או לחץ דם גבוה, עשויים להיות בסיכון גבוה יותר לסיבוכים בעקבות ההליך. חשוב לדון בכל מצב רפואי או דאגה עם רופא העיניים לפני ביצוע הטיפול.
מדוע כדאי לטפל בעיניים באמצעות לייזר YAG?
ישנם מספר יתרונות לטיפול בעיניים בלייזר YAG. אחד היתרונות העיקריים הוא שההליך הוא זעיר פולשני ואינו דורש חתכים או תפרים. המשמעות היא שקיים סיכון נמוך יותר לזיהום וזמן ההחלמה בדרך כלל מהיר יותר מאשר בהליכים כירורגיים אחרים. בנוסף, טיפול הלייזר YAG הוא מדויק מאוד, ומאפשר לרופא העיניים למקד אזורים ספציפיים בעין עם מינימום נזק לרקמות הסובבות ועל כן ישנם סיכויים נמוכים לסיבוכים. פיקה מדיקל מציעה ללקחותיה להתלוות לייעוץ ע"י רופא עיניים מומחה במרפאתנו בחדרה. השירות מופנה לכלל לקחותינו על בסיס אשפוז, מה שאומר שהמטופלים יכולים לחזור הביתה באותו היום ולחזור לפעילות רגילה תוך מספר ימים.
יש לכם שאלות נוספות על לייזר YAG?
השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל המידע:
עשוי לעניין אותך
בדיקת CT
תור מהיר ל-MRI
הולטר לב
Accessibility