השירותים שלנו
מכון גסטרו
בדיקת גסטרו (גסטרוקופיה) הינה בדיקה של דרכי העיכול העליונות. בדיקה זו נועדה לאבחן את הסיבות הרפואיות לתסמינים של כאבים מתמשכים באזור הבטן, קשיי בליעה, הקאות חוזרות, כאבים כרוניים, דימום פנימי ועוד. הבדיקה משויכת לטכניקת אנדוסקופיה(Endoscopy) החדשנית העושה שימוש בהחדרת צינור דק וגמיש עליו מצלמת סיב אופטי זעירה – דרך צינור הבליעה (הוושט) הישר אל תוך מערכת העיכול בגוף.
איבחון בעיות במערכת העיכול
צינור דק עם מצלמה זעירה
תהליך בדיקת גסטרו
בדיקת גסטרו מתבצעת ע"י רופא גסטרואנטרולוג המומחה למחלות שונות בדרכי העיכול, והיא נמשכת בין 5 ל- 25 דקות. המטופל בדרך כלל ישכב על הגב או על הצד כאשר הוא מחובר למכשירי ניטור המאפשרים לצוות הרפואי לעקוב אחר קצב הלב, הנשימה ולחץ הדם במהלך הבדיקה.

כאמור, במהלך הבדיקה מחדיר הרופא צינור דק שעליו מצלמה זעירה העוברת דרך הפה של המטופל ועד למערכת העיכול. התצלומים המתקבלים משמשים את הרופא במטרה לאבחן בעיות בצינור הבליעה, בקיבה וכן בתריסריון (מקום תחילתו של המעי הדק).
הכנה לבדיקת גסטרו
בטרם ביצוע הבדיקה המטופל מקבל הנחיות מפורטות מרופאי מכון הגסטרוקופיה. במרבית המקרים, הכנות לבדיקת גסטרו יכללו את ההנחיות הבאות:
  • צום ממזון או שתייה לפרק זמן של 6 עד 8 שעות לפני הבדיקה.
  • לפני הבדיקה מקבל המטופל חומר הרגעה בהזרקה אל תוך הווריד ו/או בתרסיס המרדים את חלל הפה. עפ”י ההנחיות אין זה אפשרי לנהוג לאחר בדיקת גסטרו. מכאן שקיים צורך לוודא כי המטופל יגיע עם מלווה אשר יוכל להחזיר אותו לביתו מיד עם תום הבדיקה.
  • במידה והמטופל נוטל תרופות מסוימות (דוגמת תרופות לדילול הדם) – יהיה עליו להפסיק את נטילת התרופות מספר ימים לפני הבדיקה, שכן מדובר בתרופות אשר עלולות להוביל להתפתחות דימום בחלל הבטן של המטופל במקרה שקיים צורך לקחת ביופסיה. באשר לתרופות קבועות עבור מחלות כרוניות דוגמת מחלות לב, סוכרת, מחלות דם וכדומה – ההחלטה האם להפסיק ליטול את התרופות בטרם הבדיקה תתבצע לאחר התייעצות עם רופאי המכון.
פיקה מדיקל מפעילה מכון גסטרו מקצועי בסניפים השונים במודיעין ובקה אל גרביה.
כחלק מהשירות ניתן לבצע בדיקת צואה עד לבית הלקוח.
יש לכם שאלות נוספות על מכוני גסטרו ובדיקת גסטרו?
השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל התשובות:
Accessibility