השירותים שלנו
PCR עד 20 שעות
הקורונה עדיין כאן והיא איננה מראה סימנים של עזיבה בקרוב. גל רודף גל, וריאנט אחד משתנה ל-וריאנט אחר – וגם בשלהי שנת 2022 הרושם הנוצר הוא כי נגיף Covid-19 כאן כדי להישאר איתנו לעוד זמן רב. בשל כך, הצורך של האוכלוסייה בישראל לביצוע בדיקת פי.סי.אר. PCR = Polymerase Chain Reaction) או בעברית "תגובת שרשרת של פולימראז" גם הוא נותר בעינו.
ודאו שיעד הטיסה שלכם אינו מצריך מכם בדיקת PCR
וירוס הקורונה (הדמייה)
בדיקת PCR
בבדיקת PCR אוספים מקטע מתוך המטען הגנטי של הקורונה במטרה ליצור עוד ועוד העתקים שלו (תהליך הנקרא "מחזור הרצה"). מדובר בתהליך הכפלה של המקטע, או בשמו השני "הגברה", והוא מתבצע עשרות פעמים בכדי לסייע לרופאי המעבדה לאתר בקלות את נוכחותו של נגיף הקורונה.

בסופו של כל מחזור הרצה קיימים לפחות פי 2 העתקים של המקטע הגנטי ממחזור ההרצה הקודם. באמצעות חומר זרחני מיוחד במעבדה, מסמנים את מספר ההעתקים הקיים נכון לאותו שלב.
יעילותה של בדיקת PCR
הבדיקה מושתת על טכנולוגיה חדשנית שביכולתה לבודד ולזהות את המטען הגנטי של הקורונה. נציין כי לבדיקת PCR רגישות של עד פי אלף משאר הבדיקות המהירות לגילוי קורונה. משמע הדבר הוא שבניגוד לבדיקות אחרות (דוגמת אנטיגן או בדיקות ביתיות מהירות) אשר אינן בטוחות ב- 100% ומסוגלות "לפספס" את הנגיף – בדיקת PCR תצליח לזהות את הימצאותו של הנגיף אצל הנבדק ב- 100% מן המקרים.
יעילותה של בדיקת PCR
תהליך בדיקת PCR מתבצע באמצעות החדרת מטוש לאזור הנחיריים והלוע, איסוף הדגימה ושליחתה למעבדה. שם למעשה מתבצע תהליך העתקת המקטע הגנטי (DNA) והפיכתו ל-RNA: חומר גנטי המורכב ממידע שהועתק מה- DNA ומעורב בייצור חלבונים.

שירות בדיקת PCR של פיקה מדיקל מאפשר לכם לקבל את פיענוח הבדיקה עד 20 שעות מרגע החדרת המטוש (קיימת גם בדיקה עם פיענוח של עד 8 שעות).

צרו קשר כעת עם צוות השירות של פיקה מדיקל ושריינו לעצמכם תור לבדיקת PCR עם פיענוח עד 20 שעות.
למידע נוסף על בדיקות PCR ותיאום תורים
השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל התשובות:
Accessibility